reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Skanska a CAR4WAY společně nabízejí sdílení elektromobilů u kancelářských budov

Skanska a CAR4WAY společně nabízejí sdílení elektromobilů u kancelářských budov

26.4.2017: Společnosti Skanska Property, CAR4WAY a Hotels.com představily projekt elektromobilního carsharingu a podpory elektromobility. Cílem projektu je ekologizace a zvýšení efektivity při využívání elektromobilů v městských provozech.

Moderní a ekologické řešení pro auty přeplněná centra měst nabízí ve svém konceptu sdílení nejen elektromobilů společnost CAR4WAY, největší poskytovatel carsharingových služeb v České republice. Díky spolupráci s ostatními subjekty v oblasti elektromobility tak vznikl koncept, kdy uživatelé mohou sdílet ekologická vozidla při svých cestách po metropoli. Společnost Skanska nabízí možnost sdílení elektromobilů například ve svém kancelářském komplexu Corso Court v pražském Karlíně, sdílet šetrná auta budou moci i uživatelé nově vznikajícího administrativního centra Visionary v Holešovicích.

„Službu sdílení elektromobilů nabízíme již tři roky. Naši zákazníci oceňují především to, že mohou cestovat ekologicky a nemusí se starat o náklady na provoz vozidla při samoobslužném systému rezervace. Zároveň se díky čím dál tím rozšířenější dobíjecí infrastruktuře stává cestování elektromobilem dostupnější pro stále větší skupinu lidí,“ vysvětluje manažer společnosti CAR4WAY Hynek Homola.

Sdílené elektrovozy nyní parkují v prostorách administrativní budovy společnosti Skanska Corso Court v Karlíně, kde jsou k dispozici i pro širokou veřejnost. Lidé si mohou vyzkoušet samotné služby sdílení, případně si vybrat jiné typy vozidel od CAR4WAY po celé Praze. V místě budovy Corso Court jsou zákazníkům také k dispozici dvě veřejné rychlodobíjecí stanice.

„Budova Corso Court v Karlíně, která patří do našeho portfolia ekologicky šetrných budov, si doslova říkala o propojení s podobným projektem. Je zde aplikována řada řešení k minimalizaci dopadu budovy na životní prostředí a k výraznému snížení provozních nákladů. Udržitelnost je pro nás naprosto klíčovým tématem a všechny naše stávající i budoucí projekty plánujeme v souladu s touto strategií. I proto počítáme s dobíjecími stanicemi do našich dalších projektů,“ vysvětluje Marie Passburg, ředitelka společnosti Skanska Property.

„Naše týmy denně cestují mezi různými hotely na území Prahy, a proto nás velmi těší příležitost podpořit tento projekt. Jako technologická firma máme radost z každé nové inovace, která zrychlí a usnadní používání webu Hotels.com a našich mobilních aplikací. Zároveň jsme firma působící v cestovním ruchu, takže nám dává smysl podílet se společně se Skanskou a CAR4WAY na zavádění ekologičtějších technologií pro dopravu do stovek pražských hotelů, které máme v portfoliu,“ dodává Isabelle Pinson, vicepreizdentka Hotels.com pro region EMEA (Evropa, Blízký a Střední východ a Afrika).

Nedávno zavedeným a velmi vítaným krokem pro podporu elektromobility v Praze je také výhodné parkování elektrovozů v modrých zónách po celé Praze, stačí se jen registrovat ke službě sdílení u společnosti CAR4WAY.

Autor: Jana Hrabětová


reklama